CO PISZĄ O KSIĄŻCE CI, KTÓRZY JĄ PRZECZYTALI?

Recenzje

Iwona Zajfryd
– pisarka, szeptucha, autorka warsztatu mentalnego „W fali serca”

Czekałam na tę książkę. Kiedy Agni healing. Uzdrawianie ogniem. opuściła drukarnię bardzo szybko znalazła się w moich dłoniach. Czekałam na nią z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że napisali ją moi przyjaciele, a po drugie, ponieważ jej tematyka jest mi bardzo bliska.

Najpierw o autorach. Renata i Władek Batkiewicze to doświadczeni naturopaci, którzy od dawna stosują w swoim codziennym życiu naturalne metody dbania o zdrowie. Osoby pogodne, magnetyzujące innych, radosne, miłe i otwarte. I w sumie tyle powinno wystarczyć, żeby udowodnić, że są obrazem swoich rozległych praktyk i szerokiej wiedzy, którymi podzielili się również we wspomnianej publikacji.

Skoro w tytule książki znalazło się słowo agni to ni mniej, ni więcej to oznacza, że Batkiewicze zajmują się w niej ogniem. Uwielbiam ogień. Ciepło jego płomieni i magię, jaką roztaczają. Podczas lektury, bogato zresztą ilustrowanej książki, wyobraźnia pracowała mi do tego stopnia, że czułam nie tylko delikatny zapach dymu, ale też rozgrzanego imbiru z czosnkiem. Smak zresztą też czułam. Nie, nie. To nie jest książka kulinarna poświęcona uzdrawianiu dietą przygotowaną na ogniu. To książka poświęcona stosowaniu ognia w medycynie naturalnej. Zwięzłe, merytoryczne kompendium wiedzy w temacie, które nawiązuje do dawnych metod słowiańskich, ale też azjatyckich, głównie wywodzących się z Indii i Chin. Jest w niej o czakrach, żywiołach, bańkach, moksach, cygarach ziołowych i ognistym smoku. Autorzy bardzo dokładnie opisują, co i w którym miejscu zapalić, żeby uzdrowić ciało i duszę. Podają też zalecenia i przeciwwskazania stosowania konkretnych metod terapii.

Przeczytałam tę książkę z dużą uwagą i jednym tchem. Głównie dlatego, ponieważ temat interesujący, ale też w nie mniejszym stopniu bardzo przyjazny jest jej układ graficzny. A teraz otwieram ją na stronie 33, nomen omen jestem numerologiczną 33, i zaczynam praktykować. Nareszcie nauczę się stawiać bańki.

Iwona Zajfryd

Jan Ociepka
-magister farmacji, dyplomowany naturopata, klawiterapeuta, farmakolog żywieniowy.

Książka AGNI HEALING UZDROWIENIE OGNIEM doskonale wprowadza nas w mało jeszcze znane zagadnienie termoterapii, w której czynnikiem oddziałującym na człowieka jest plazma w postaci żywego ognia, wywołująca niezwykły, rozległy efekt ozdrowieńczy na wszystkich poziomach ludzkiego istnienia. W sposób usystematyzowany i zwięzły otrzymujemy informacje o różnorodności wykonywania tego zabiegu i zastosowaniu terapii. Jest to jednak dopiero wstęp do poznania tej cennej metody terapii, którą należałoby zgłębić praktycznie, pod okiem doświadczonego w tym zakresie terapeuty, dając nam gwarancję bezpiecznego i skutecznego wykonywania terapii ogniem.
Szczerze do tego zachęcam, na podstawie moich własnych obserwacji efektów stosowania tej znakomitej terapii.